Dış Cephe Kaplama

Silikon cephe Sistemleri 

silikon giydirme cephe sisteminde çerçeveler içeride kalarak görünmeyecek şekilde camlara silikon ile sabitlenir. Dışarıdan bakıldığında sadece cam kaplama görülür ve derz aralıklarında EPDM fitiller uygulanarak derinlik kazandırılır. Bu sayede binanız daha şık ve modern görünür. Gizli kanat yapılması istendiğinde sabit ve kanat profilleri aynı olduğu için bina içi görünüşünde bütünlük sağlanmış olur.

Kapaklı cephe sistemleri

Dışarıdan bakıldığında camlar bir çerçeve içersinde gibi görünür. Silikon cephedekinden farkı bu camlar üzerine gelen alüminyum profillerin kapak gibi görünmesidir. Cephede kanat açılmak istendiğinde özel dizayn profillerle dışarıdan algılanamayacak şekilde gizli kanat uygulaması gerçekleştirilir. Düz, yuvarlak ve badem şeklindeki kapak seçenekleriyle binanıza ayrı bir renk getirir.

Kompozit cephe sistemleri

Bütün dış cephe uygulamalarında kullanılabilen, estetik ve hesaplı bir çözüm olarak Alüminyum Kompozit Levha Sistemi oldukça ilgi görmektedir. Çeşitli renk alternatifleri bulunmaktadır. Öncelikle karkas yapı alüminyum ile oluşturulmakta ve istenildiği taktirde yalıtım yapılarak ses ve ısı korunması da sağlayabilmektedir. Bu özelliği ve hesaplı fiyatları ile özel hastahaneler, oteller, lüks binalar gibi alanlarda tercih edilmektedir.

Spider Cephe Sistemleri 

Özel paslanmaz rotiller aracılığıyla dört kenarından delinerek tutturulmuş olan ısıcam veya lamine tek veya ısı camlar taşıyıcı çelik konstrüksiyona mekanik olarak bağlanmaktadır. Bu sistemde ana taşıyıcılar mimari istekler doğrultusunda normal çelik veya paslanmaz çelik şeklinde çeşitli alternatiflerle de yapılabilmektedir. Cam derzlerinde su sızdırmazlığı için EPDM fitil ve ultraviyoleye dayanıklı silikonlar kullanılır.

Mimari tercihe göre, taşıyıcı konstrüksiyon düşey veya yatay şekilde oluşturulabilmektedir. Paslanmaz spider tutucular projenin özelliğine göre farklı şekillerde dizayn edilebilir.

Hızlı iletişim
  • 0312 348 59 97
  • 0532 760 88 87 - 0533 376 26 43
  • info@ozmetalsanaluminyum.com.tr