Otomatik Kapı

FOTOSELLİ CAM KAPILAR

Mevcut olan yana kayar ve dairesel bahçe kapılarınıza uygulanan otomasyon sistemidir.  Kullanıcıya 'Uzaktan Kumanda Sistemi' sayesinde aracından inmeden kontrollü bir şekilde açıp kapatma imkanı sağlamaktadır. Ayrıca emniyet fotoseli ve manuel açma kapama özelliği taşımaktadır.

FOTOSELLİ KAPI

Fotoselli Kapı, cam kapılara da uygulanabilme özelliğinin yanı sıra, daha fazla alüminyum profilden imal edilen kapılara uygulanmaktadır. Halk arasında nadiren de olsa, otomatik kapı olarak da bilinirler. Adını kapının üst bölümüne yerleştirilmiş olan fotosel sisteminden alır. Fotosel Sistemi, ışığa karşı hassas dirençlerden oluşmuş bir sistemdir. Bu dirençler ışığı insan gözüne benzer bir yöntemle algılama yeteneğine sahiptir. Kontrol Sistemi bu algılama sonucunda kapıyı harekete geçirebilmektedir.
Fotosel, aslında çevresindeki ışık değişimlerine tamamen duyarlıdır. Fakat sistem dizaynında, bunun olası zararlarını bertaraf etmek için LDR de denilen bu dirençler siyah tüplerin içine uygulanmaktadırlar. Bu sayede fotoselin görüş açısı istenilen alanla sınırlandırılmış olmaktadır.

FOTOSELLİ KAPININ FAYDALARI :

- Kullanımı kolay ve zahmetsizdir
- Estetiktir, göze hitap eder. Her türlü dekorasyona uyumludur.
- İşletmenin imajının sürekli yeni görünmesini sağlar
- Hareketi fotosele bağlı olduğu için ısı kaybını minimuma indirir
- Giriş ve çıkışın yoğun olduğu işyerlerinde, hem opsiyonel, hem de sessiz çalışma özelliğiyle cezbedicidir

Hızlı iletişim
  • 0312 348 59 97
  • 0532 760 88 87 - 0533 376 26 43
  • info@ozmetalsanaluminyum.com.tr